2019. július 12. 16:28
Több száz egyetemista dolgozott az elmúlt 14 napban, hogy szinte a semmiből felépítsenek 10 olyan lakóépület prototípust, amelyek a megújuló energia és környezettudatos megoldások segítségével adhatnak választ a legfrissebb építészeti és környezeti kérdésekre. A felépített mintaházakban innovatív építészeti megoldásokat is alkalmaznak, amik utat mutathatnak az életünk, otthonunk, élőhelyünk és a közösségünk fenntarthatóbbá tételéhez.
A magyar koeb Team épülete a Solar Decathlon Europe 2019 egyetemi innovációs házépítő versenyen Szentendrén
A Solar Decathlon egy egyetemistáknak szóló építészeti verseny, amely 2002-ben indult az USA-ból. A nemzetközi program küldetése az, hogy a felépített mintaházakon keresztül mutassa be és népszerűsítse a napenergia hasznosításával összefüggő építészeti megoldásokat, növelje a zöldtechnológiák társadalmi és piaci támogatottságát, és szélesebb körben is felhívja a figyelmet a megújuló energiák és az energiahatékony szerkezetek fontosságára, lakossági hasznára.
Belső tér a magyar és algériai tagokból álltó SOMEshine Team épületében
A megmérettetésen tehát nem csak tervekkel és látványrajzokkal indultak a csapatok, meg is kell építeniük az elképzeléseiket. Az eredmény ezek után mérések és gyakorlati teszt után születik meg. A felépülő mintaházakat július 13-tól tekinthetik meg az érdeklődők.
A román Over4 Team csapat épülete
A fiatalok kreativitására és innovációs képességére építve, egyetemi kutató-fejlesztők működnek együtt ipari partnerekkel, szponzorokkal és olyan innovatív, energiahatékony házakat tervezzenek, amelyek a megújuló energia és a tudatos erőforrás használatra alapozva, fenntarthatóságot demonstráló mintaotthonok lehetnek.
A spanyol Sevillai Egyetem csapatának épülete
Képek forrása: MTI - Mohai Balázs
Címkék: fenntarthatóság, futurecity, ingatlan lakás, ingatlan, napelem, smartcity, építőipar