Szigorúbb szabályok vonatkoznak a jövőben a lakáshotelekre, azaz a rövid távú lakáskiadásra, az eddig nyilvánosságra került, egyelőre nem hivatalos tervek szerint 120 napos időlimit léphet életbe. A bejelentés alapján az önkormányzatoknak joga lesz ennél akár durvább és enyhébb szigorítást is hozni.
Ha valaki ingatlant vásárol vagy más, ingatlanra vonatkozó ügyletben vesz részt, fontos, hogy az ingatlannal kapcsolatos alapvető jogokkal és tényekkel tisztában legyen. Erre a célra az ingatlan tulajdoni lapja a megfelelő forrás, feltéve, hogy ismerjük mit és hol találhatunk meg rajta. Milyen információkat árul el a tulajdoni lap egy ingatlanról?
Benyújtották a rövid távú szálláshelykiadás újraszabályozására vonatkozó törvényjavaslatot a parlamentnek. Ennek értelmében a kereskedelemről szóló 2005. évi törvény több, a magánszálláshelyekre vonatkozó résszel is kiegészül, többek között a magán- és egyéb szálláshely definíciójának meghatározásával, valamint az önkormányzatok ezek szabályozására vonatkozó hatáskörének maghatározásával - olvasható a Parlament.hu oldalon.Portfolio Ingatlan 2020. július 13. 16:11
Benne van a levegőben, hogy komoly csapás érje a rövid távú lakáskiadási piacot. Az Uber és a taxisok jól ismert harcával ellentétben azonban most sokkal több embert, munkahelyet, részpiacokat érintő kérdésről van szó: a gazdaság fehérítése, a turizmus magas szinten tartása, a munkahelyek védelme és a lakáspiac az, ami egy átgondolatlan tollvonással romba dőlhet.Pásztor Roxána Ingatlan 2020. július 05. 18:20
Lakáseladóként minél gyorsabban el akarod adni a lakásod. Egyrészt azért, hogy továbbléphess a célod felé, másrészt a bizonytalan piaci helyzet miatt.De mit tegyél TE MAGAD annak érdekében, hogy minél előbb elkeljen a lakás?Készítsd fel az eladásra, - home stagingeld, - és sokkal sikeresebb leszel, mintha nem tetted volna. Ráadásul mindezt kis erőfeszítéssel és minimális pénzből is megoldhatod! Mutatom, hogyan.
Ráépítésről akkor beszélünk, ha valaki egy másik személy tulajdonában álló földre saját anyagával építkezik anélkül, hogy erre egyébként jogosult lenne. A ráépítés bizonyos esetekben a ráépítő számára tulajdonjog megszerzését is eredményezheti. Mikor, mitől függ ez? Mit érdemes tudni a ráépítésről?
Nemrég arról kérdeztük meg olvasóinkat, hogy melyik budapesti kerületben élnének legszívesebben. A nem reprezentatív felmérést több mint 3500-an kitöltötték, ami már elegendőnek bizonyult ahhoz, hogy felállítsuk a kerületi rangsort. Ezen túl azonban arra is kíváncsiak voltunk, hogy az olvasói vélemények mennyire esnek egybe a lakásár szerinti sorrenddel. Meglepő eredményeket kaptunk.Portfolio Ingatlan 2020. június 14. 06:15
A szerződéseket a szerződésben, illetve a jogszabályokban rögzített módon és határidőben kell teljesíteni. Ha az egyik szerződő fél a kötelezettségeit nem tudja az előírtak szerint teljesíteni, az rendszerint akkor derül ki, amikor már késedelembe esik vagy hibásan teljesít. Mit tehet a szerződő fél, ha már előre látható az előzetes szerződésszegés? Ahhoz, hogy a jogait gyakorolhassa, meg kell várnia, amíg ténylegesen bekövetkezik a szerződésszegés?
Mindenkinek jár a késedelmi kamat, ha nem fizetnek neki időben? Köteles-e késedelmi kamatot fizetni, aki késve teljesíti a fizetési kötelezettségét? Mennyi a késedelmi kamat mértéke? Kérdések, melyek sokakat foglalkoztatnak. Vagy azért, mert nekik nem fizetnek időben, vagy azért, mert ők csúsznak meg a fizetéssel, és tudni szeretnék, hogy jogszerű-e, ha a hitelező plusz összeget követel.
Ha valaki hibásan teljesíti a szerződésben vállalt kötelezettségét (például hibás árut ad el), akkor a hibáért szavatossággal tartozik. A kellékszavatosság alapján a jogosult szavatossági igényként kérheti a hiba kijavítását, vagy kicserélést kérhet, lehetősége van árleszállítást kérni, továbbá a hibát a kötelezett költségére maga is kijavíthatja vagy kijavíttathatja. Végső esetben pedig a jogosult el is állhat a szerződéstől. Viszont a szavatossági igény érvényesíthetősége nem korlátlan. Hogyan évülhet el a szavatossági igény?